Optymalizacja sklepu PrestaShop

Optymalizacja sklepu polega na uzyskania jak najlepszych wyników, które mają bezpośredni wpływ na szybkość i poprawne działanie. Odrębnym aspektem są zagadnienia związane z SEO, które również stanowią element budowy sklepu, i są ściśle powiązane z jego prawidłowym funkcjonowaniem. Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące optymalizacji PrestaShop, która poprawi wydajność Twojego sklepu i sprawi, że będzie lepiej „rozumiany przez wyszukiwarki”.

Kiedy wykonać optymalizację Prestashop ?

W pierwszej kolejności warto zadać sobie pytanie: „czy sklep był kiedykolwiek zoptymalizowany ?” Dostosowanie sklepu pod kątem technicznym można przeprowadzić raz na jakiś czas, również przy ewentualnym wprowadzaniu zmian. Optymalizacja SEO jest procesem ciągłym, dlatego warto posiadać wiedzę, która pomoże w dalszym prowadzeniu sprzedaży.

Zalecamy przeprowadzenie weryfikacji sklepu w przypadkach:

  • Braku jakichkolwiek wcześniejszych działań usprawniających działanie sklepu.
  • Gdy podczas prowadzenia sklepu nie były przestrzegane zagadnienia związane z SEO.
  • Jeśli sklep funkcjonuje wolno, co uniemożliwia wygodne poruszanie się po ofercie.
  • W przypadku dłuższego funkcjonowania sklepu.

Optymalizacja pod kątem szybkości działania

Sprawne działanie sklepu również jest jednym z czynników rankingujących w wyszukiwarkach. Google nie chce polecać swoim odbiorcom stron, które nie zapewniają odpowiedniego komfortu przeglądania. Wyświetlane strony, prócz wartości merytorycznych powinny zapewniać komfort obsługi, swobodnego zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie. Jest to całkiem uzasadnione działanie. Jeśli Google przestałby zwracać uwagę na stan techniczny stron, wtedy niezadowoleni użytkownicy odeszliby do konkurencji.

Wolne działanie PrestaShop to również pogorszene statystyk sprzedaży. Wystarczy postawić się w roli Klienta, który ma utrudniony komfort przeglądania sklepu. Brak sprawnego działania skutecznie odstrasza Klientów, którzy najczęściej odchodzą do konkurencji, która jest w stanie w sposób szybki i bezpieczny zapewnić realizację zamówienia.

Przyspieszenie sklepu Prestashop.

Optymalizacja Prestashop pod kątem SEO

Optymalizacja SEO jest dostosowaniem sklepu pod wymogi wyszukiwarek internetowych. Informacje wysyłane do Google nie są widoczne bezpośrednio na stronie, dlatego duża część właścicieli sklepów zaniedbuje prawidłowe uzupełnienia danych. Na pozycjonowanie Prestashop ma wpływ również struktura kodu, czyli budowa sklepu, która w większości przypadków wymaga odpowiedniego dostosowania.

Nie zapominajmy, że wszystkie elementy optymalizacji są ze sobą powiązane. Pojęcie SEO to również czas ładowania sklepu i forma w jakiej jest wyświetlany.

Optymalizacja sklepów PrestaShop pod kątem SEO.

Responsywność ma wpływ na wyniki

Wyświetlanie sklepów w wersjach dostosowanych do wielkości ekranów to już standard. Mimo powszechności użytkowania responsywnych elementów, duża część z nich jest niedbale wykonana, co ma wpływ na niewłaściwe wyświetlanie informacji. Złe rozmieszczenie elementów w znaczny sposób utrudnia przeglądanie oferty, a co za tym – również realizację zakupu.

Warto zaznaczyć, że Google „wynagradza” strony, które dostosowane są do urządzeń przenośnych. W oficjalnym komunikacie podanym przez firmę, strony które nie spełniają odpowiednich wytycznych – będą miały obniżone pozycje w wynikach szukania. Uzasadnienie działań wyszukiwarki opisaliśmy w punkcie dotyczącym zagadnień SEO.

Responsywność szablonu Prestashop ma wpływ na pozycje.

Co zyskujesz dzięki optymalizacji ?

  • Poprawienie widoczność sklepu, dzięki czemu oferta dotrze do większego grona potencjalnych Klientów.
  • Szybsze działanie, które poprawi komfort realizacji zakupów i zwiększy liczbę odwiedzin.
  • Uniwersalność, dzięki której Twój sklep będzie dostosowywał się wielkościach ekranów.
  • Zyskujesz wiedzę, która pomoże Ci zarządzać sklepem zgodnie ze standardami SEO.

Przed optymalizacją sklepu zalecane jest wykonanie audytu Prestashop, który wskaże błędy i niedociągnięcia występujące na stronie. Na podstawie zebranych informacji będzie można wykonać dostosowanie kodu, zgodnie z wytycznymi zawartymi w audycie.

Prestashop - projektowanie sklepów, wdrożenia Wordpress © copyright 2018 by www.selljus.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.
Do góry