Właściciele sklepów spełniają oczekiwania Klientów i udostępniają kupującym wygodne i popularne formy płatności. W wielu przypadkach jest to również ułatwienie dla handlowców, którzy niemal natychmiast po sprzedaży mogą otrzymać zapłatę za towar. Szybka sprzedaż i realizacja zamówienia zmniejsza ryzyko pomyłek i zwiększa wygodę pracy. Pamiętajmy również, że błyskawiczna dostawa jest zazwyczaj jednym z priorytetów kupujących online.

Szybkie płatności

Operatorzy szybkich płatności umożliwiają szybką realizację przelewu za pośrednictwem polskich banków lub pomiędzy wirtualnymi kontami zainteresowanych.

Najpopularniejsi operatorzy szybkich płatności

… czyli: PayU, Transferuj, Przelewy24, DotPay.

Logo PayU
Płatności Transferuj
Logo Przelewy24
Logo DotPay

Płatności PayPal

Mimo, że ten typ płatności nie jest aż tak popularny w Polsce to na zachodzie amerykańska firma posiada wielu zwolenników. Płatności wysyłane i odbierane są na podstawie adresu e-mail, który przypisany jest do zarejestrowanego konta. Płatności mogą odbywać się za pomocą karty kredytowej bądź środków zgromadzonych na koncie.

Zwykły przelew bankowy

Czasy, w których płatność przelewem była podstawową formą płatności w transakcjach online już dawno minęły. Klienci zamawiając towar cenią sobie możliwie krótki czas realizacji zamówienia i jeśli jest tylko taka możliwość starają się z niej skorzystać. Płatność przelewem bądź wpłaty na rachunek bankowy za pomocą poczty polskiej nie rozwiązują problemów dotyczących czasu trwania transakcji, co sprawia że są coraz mniej popularne.

Płatność przy odbiorze

Spora część Klientów stara się płacić za towar przy odbiorze, co przynosi określone korzyści jeśli spojrzymy na sam czas realizacji zamówienia. Koszta wysyłki towaru są nieco wyższe niż standardowej paczki, co nie powinno dziwić biorąc pod uwagę dodatkowe formalności związane z finansami. Niestety wysokie ceny zagranicznych wysyłek skłaniają właścicieli sklepów do udostępniania formy pobraniowej wyłącznie na terenie Polski.