Sklepy PrestaShop

PrestaShop jest otwartym oprogramowaniem sklepu internetowego, które udostępniane jest na zasadach licencji Open Software License. Ciągły rozwój i konkurencyjność w e-commerce sprawił, że system sprzedażowy jest jednym z najpopularniejszych w Polsce i na świecie. Imponująca liczba 270 000 działających instalacji jest najlepszym dowodem skuteczności oprogramowania, którego popularność wciąż rośnie. Przygotowaliśmy dla Państwa opis, który pomoże lepiej poznać sklepy Presta Shop.

Sklepy PrestaShop w liczbach

Jest w 195krajach

270 000sklepów na świecie

Ponad 310przydatnych opcji

Dlaczego warto wybrać sklep na PrestaShop ?

Ciężko byłoby wymienić wszystkie korzyści jakie niesie ze sobą sprzedaż w PrestaShop. Postaramy się przedstawić część z nich, skupiając się głównie na aspektach funkcjonalnych.

PrestaShop oferuje ponad 310 funkcji, które ułatwią Ci prowadzenie sklepu

Każdy sprzedawca posiada indywidualne potrzeby, dlatego zestaw narzędzi umożliwiających dostosowanie sklepu jest bardzo istotny. Prestashop posiada szereg opcji, które pozwolą na elastyczną konfigurację prezentacji oferty, czy pomogą w codziennej sprzedaży.

Bogata ilość funkcjonalności dostępnych w darmowej wersji.

Łatwa rozbudowa funkcjonalności sklepu

Sklepy Prestashop dają możliwość wygodnej rozbudowy w trakcie ich funkcjonowania. Modułowa budowa silnika umożliwia zainstalowanie nowych składników, w dowolnym momencie prowadzenia sprzedaży.

Moduły PrestaShop umożliwiają łatwą rozbudowę sklepu.

Szybkie i niezawodne działanie

Prestashop jak każde inne oprogramowanie wymaga dostosowania i naniesienia zmian. Wdrażane przez nas sklepu są modyfikowane i dostosowane pod potrzeby Klienta. W końcowej fazie prac sklep przechodzi szereg testów, dzięki którym zostanie zachowana stabilna praca.

Optymalizacja sklepu Prestashop.

Responsywny szablon PrestaShop

Dostosowanie sklepu do wersji responsywnej jest jednym kluczowych elementów skutecznej sprzedaży. Według ogólnodostępnych statystyk: odwiedziny stron z urządzeń mobilnych oscylują w granicach 50%. Należy pamiętać, że poprawne wyświetlanie sklepu ma wpływ na sprzedaż i pozycje w wyszukiwarkach.

Prestashop w wersji responsive.

Kilka sklepów zarządzanych z jednego panelu administracyjnego

Oprogramowanie pozwala na otwarcie kilku sklepów, które będą ze sobą powiązane, w mniejszym bądź większym stopniu. Z punktu widzenia odbiorcy i wyszukiwarek widoczne są odrębne sklepy, wyświetlane pod różnymi domenami. Nasi Klienci wykorzystują tę możliwość np. do prowadzenia sprzedaży na rynkach zagranicznych, gdzie sklep wyświetlany jest pod odpowiednią domeną, dla danego kraju. W takich wypadkach, powiązanie stanów magazynowych między sklepami, stanowi spore ułatwienie w „sprzedaży równoległej”.

Obsługa wielu sklepów dzięki opcji MultiStore.

Łatwe i wygodne zarządzanie sklepem

Wprowadzanie opisów produktów oraz innych treści odbywa się za pomocą tzw. edytora WYSIWYG, którego wygląd przypomina popularne edytory tekstu. Budowa panelu administracyjnego umożliwia swobodną konfigurację pozostałych ustawień sklepu. Dostosowanie metod wysyłki, czy zmiana banerów reklamowych zajmuje kilka chwil. Zarządzanie sprzedażą może odbywać się również za pomocą urządzeń mobilnych, a to za sprawą responsywnej wersji zaplecza sklepu.

Za pomocą zaplecza CMS można wygodnie edytować treści, podobnie jak w standardowych edytorach tekstu typu Word.

Niższe koszta wdrożenia prefesjonalnego sklepu

Niezależnie od oprogramowanie sprzedażowego, każdy sklep wymaga odpowiedniego dostosowania, pod kątem funkcjonalnym i wizualnym. Odpowiednia optymalizacja skróci czas wczytywania oferty, sprawi że sklep będzie przyjazny wyszukiwarkom, a co za tym idzie – uzyskiwał lepsze pozycje w wynikach szukania. W wyniku końcowym otrzymujemy profesjonalnie wykonany sklep, którego rezultaty zostały osiągnięte stosunkowo niskim kosztem.

Za niewielkie pieniądze otrzymujemy profesjonalny sklep PrestaShop.

Prestashop w wielu językach

Wraz z rozwojem sklepu, warto otworzyć się na inne rynki i dotrzeć z ofertą do nowej grupy odbiorców. Sklepy Prestashop umożliwiają prowadzenie sprzedaży na całym świecie. Możemy wykorzystać tłumaczenia w 65 językach oraz dodać dowolną walutę. Dzięki opcji Multistore mamy możliwość kreowania nowej marki na rynkach zagranicznych.

Sklepy Prestashop można prowadzić w wielu językach.

Integracje z szybkimi płatnościami

Udostępnij swoim Klientom wygodne i bezpieczne płatności. Dzięki gotowym modułom Prestashop, możesz w ciągu kilku minut połączyć sklep z szybkimi płatnościami. Jest to wygoda dla kupującego, jak i również dla sprzedawcy. Zintegruj swój sklep z takimi operatorami jak: PayU, dotPay, Przelewy24, PayPal, czy tPay.

Szybkie i mobilne płatności w sklepach Prestashop.

Zaoszczędź czas: integracje z kurierem

Dzięki modułowi wysyłek możesz w znaczny sposób zautomatyzować obsługę zamówień i zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu. Integracja z przewoźnikiem umożliwia zarządzanie wysyłkami z poziomu panelu administracyjnego. Możesz w szybki sposób zamówić kuriera, wydrukować list przewozowy, czy etykiety nadawcze. Skorzystaj ze współpracy ze znanymi firmami: UPS, DHL, Poczta Polska, GLS, DPD, czy Paczkomaty Inpost.

Integracja sklepu z przewoźnikiem ułatwi Ci pracę.

Dowiedz się więcej o sklepach PrestaShop

Wygodny panel administracyjny sklepu

Zaplecze CMS jest miejscem, z którego właściciele sklepów oraz ich pracownicy prowadzą sprzedaż. Tutaj odbywa się zarządzanie zamówieniami oraz asortymentem. Panel administracyjny umożliwia również konfigurację sklepu, zmianę banerów, czy innych treści. Obsługa sklepu jest wygodna i intuicyjna, osoby bez większego obycia mogą samodzielnie prowadzić sprzedaż.
Łatwa konfiguracja sklepu.

Nieograniczona ilość produktów oraz kategorii

Sklep Prestashop pozwala na wprowadzenie dowolnej liczby kategorii oraz produktów. Niezależnie od wielkości magazynu – możemy dodać całą ofertę, która będzie podzielona odpowiednio na kategorie.
Nieograniczone ilości dodawanych produktów i kategorii.

Specyfikacja i różnorodność produktów

W zależności od branży i typu asortymentu, sprzedaż niektórych produktów wymaga ich konfiguracji. Presta shop umożliwia dodawanie przedmiotów, które dzielą się wg indywidualnych cech, np.: kolor, rozmiar czy pojemność. Dzięki zastosowaniu atrybutów, przeglądanie oferty staje się jeszcze łatwiejsze. Dodatkowym atutem jest filtrowanie produktów, do którego możemy wykorzystać przypisane cechy.
Darmowe moduły atrybutów produktów.

Wygodne zarządzanie zamówieniami

Nieodłączną częścią sprzedaży jest zarządzanie zamówieniami, które powinno być przejrzyste i wygodne. W Prestashop podzielisz swoje zamówienia na statusy, które wyraźnie odróżniają się kolorystyką, co ułatwi proces przygotowania wysyłek.
Lista zamówień wraz z statusami ułatwiającymi sprzedaż.

Pracownicy sklepu i ich role

Opcja konfiguracji, która pozwala na utworzenie kilku kont dostępu do panelu administracyjnego. Profile pracowników mogę być ograniczone, z możliwością wglądu w wybrane części zaplecza.
Profile pracowników w Prestashop.

Zestawienie listy Klientów

Wygodne przeglądanie bazy Klientów. Możliwość odszukania właściwej pozycji, za pomocą wbudowanych filtrów szukania.
Prezentacja listy Klientów w zapleczu Prestashop.

Wysyłka i sposoby dostawy

Łatwa konfiguracja sposobów wysyłek, możliwość przypisania większej ilości dostawców. Automatyczne obliczanie kosztów, na podstawie wagi, ceny lub gabarytów przesyłki.
Konfiguracja dostawców i wysyłka towaru.

Powiadomienia e-mail

Nie musisz w sposób ciągły kontrolować sprzedaży. Dzięki powiadomieniom email, sprzedawca jest informowany o nowych zamówieniach, zapytaniach od Klientów, czy o niskim stanie magazynowym produktu.
Powiadomienia email o nowych zamówieniach.

Wybrane projekty sklepów Prestashop

Grafinia czyli nasz projekt sklepu Prestashop.
Międzynarodowy sklep Prestashop.
Sklep meblowy meble24sklep.pl.
Prestashop - projektowanie sklepów, wdrożenia Wordpress © copyright 2018 by www.selljus.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.
Do góry