Integracje Prestashop z płatnościami

Jak działają szybkie płatności ?

Większość systemów szybkich i bezpiecznych płatności działa na podobnej zasadzie. Operator oferujący „szybki przelew” jest niejako pośrednikiem całej transakcji. Klient wpłaca w ciągu kilku minut pieniądze na konto płatności internetowych. My otrzymujemy informację, że płatność została zaksięgowana i wysyłamy towar. Ostatnim krokiem jest wykonanie przelewu od operatora na nasze konto.

Proces przekazywania pieniędzy podczas szybkich płatności.

Realizacja płatności przez klienta

Opłacenie zamówienia jest dość proste, zostajemy przekierowani na stronę płatności gdzie musimy wybrać bank, w którym mamy konto. Po załadowaniu strony naszego banku, musimy się zalogować. Cały proces zakupu jest szyfrowany za pomocą bezpiecznego połączenia. Gdy już jesteśmy zalogowani, na naszym ekranie pojawi się rozpoczęty proces realizacji przelewu. Dane odbiorcy oraz kwota są już wypełnione, wystarczy zaakceptować aby płatność znalazła się u odbiorcy. Można dokonać również płatności kartą, wtedy na liście dostępnych banków wybieramy kartę płatniczą. Po wykonaniu płatności, Klient zostaje przekierowany z powrotem na stronę sklepu.

Jakie korzyści niesie za sobą integracja z płatnościami ?

Wdrażając płatności internetowe zapewniasz wygodę sobie i kupującemu. Poznaj korzyści płynące z integracji sklepu.

Korzyści dla klienta

Niewątpliwie wprowadzamy spore ułatwienie dla Klienta, który może natychmiast opłacić zamówienie i oczekiwać wysyłki towaru. Pomijane są również inne niedogodności występujące w przypadku standardowych przelewów: wprowadzanie danych odbiorcy, czy kwoty płatności. Skraca to czas realizacji zamówienia i sprawia, że szybciej decydujemy się na finalizację zakupów.

Co zyskuje sprzedawca ?

Co zyskuje sprzedawca dzięki modułom Prestashop.
Integracja z szybkimi płatnościami niesie również korzyści od strony sprzedawcy:
  • Szybkie otrzymanie należności za zakupiony towar.
  • Brak konieczności śledzenia wpłat i identyfikacji kupujących.
  • Powiadomienia e-mail o otrzymanej płatności.
  • Większa kontrola nad zamówieniami, wpłaty pojawiają się najczęściej zaraz po zakupie.
  • Automatyczna zmiana statusu zamówienia po otrzymaniu wpłaty. Usprawniamy w ten sposób proces wysyłki towaru.
  • Wykluczamy możliwość pomyłki, która może powstać podczas kopiowania numer konta, nazwy odbiorcy przez kupującego.
  • Możliwość otrzymywania płatności kartą. Przydatne dla Klientów posiadających zagraniczne konta.

Moduły płatności do sklepów Prestashop

Integracja sklepu z PayU.

PayU

Ten system chyba jest wszystkim najbardziej znany, a to za sprawą Allegro, które udostępnia ten typ płatności.

Moduł płatny

Moduł integracji z Przelewy24.

Przelewy24

Marka należąca do Grupy DialCom24, prócz płatności mobilnych oferuje przelewy i przekazy płatnicze.

Moduł płatny

Integracja sklepu z PayPal.

PayPal

Płatności amerykańskiej firmy polegają na przekazywaniu wpłat między kontami PayPal, które przypisane są do użytkownika. Charakterystycznym elementem dla tego rodzaju płatności jest adres e-mail, który służy jako odpowiednik numeru konta. Po otrzymaniu płatności, możemy ją przelać na zwykłe konto bankowe. Płatność popularna głównie u Klientów zagranicznych (system posiada przelicznik walut).

Darmowy moduł

Moduł DotPay dla Prestashop.

DotPay

Firma specjalizująca się w płatnościach e-Commerce, o zasięgu międzynarodowym. W Polsce udostępnia szereg usług, prócz szybkich płatności, obsługę wpłat z dowolnego przelewu, czy przekazy pocztowe.

Moduł płatny

Integracja sklepu z tPay.

tPay

Operator tPay może być również znany pod swoją poprzednią nazwą Transferuj.pl. Wygodne i bezpieczne płatności, które oferują również płacenie w BLIK. Aktualnie oferta została wzbogacona o szybkie transakcje bezgotówkowe Google Pay.

Moduł płatny

Integracje płatności Prestashop.

Więcej informacji: Standardowe płatności

Jakie opcje dostarczają nam moduły Prestashop

Nie każdy moduł dostępny na rynku wyposażony jest we wszystkie opcje konfiguracyjne, jednak możemy spotkać się z takimi udogodnieniami jak:

Automatyczna zmiana statusu zamówienia, po dokonaniu płatności

Opcja na tyle wygodna, że warto z niej korzystać. Jeśli moduł nie posiada takiej możliwości, to po każdym powiadomieniu o nowej płatności (e-mail), trzeba ręcznie zmienić status przesyłki. W przypadku większych sklepów, w których obsługiwanych jest wiele zamówień, posiadanie tej funkcjonalności może okazać się zbawienne.

Możliwość naliczania prowizji do zamówienia

Operatorzy płatności pobierają od nas prowizję od transakcji, którą dzięki tej opcji możemy wliczyć w koszta zamówienia. U każdego dostawcy warunki opłat są inne, dlatego warto się z nimi zapoznać.

Możliwość ponawiania płatności za zamówienie

Opcja ta powinna przyczynić się do zwiększenia liczby opłaconych zamówień. Robiąc zakupy online nie zawsze mamy czas aby „od ręki” opłacić zamówienie. Moduł wyposażony w tą funkcjonalność, po złożeniu zamówienia wyśle do Klienta wiadomość e-mail, w której znajdziemy link umożliwiający opłacenie zamówienia.

Obsługa wielu walut

Opcja wykorzystywana w przypadku jeśli sklep udostępnia więcej walut.

Prestashop - projektowanie sklepów, wdrożenia Wordpress © copyright 2018 by www.selljus.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.
Do góry