Moduły i integracje Prestashop

Handel internetowy zmienia się praktycznie z dnia na dzień, pojawiają się nowe trendy i rozwiązania, które pomagają zwiększyć sprzedaż oraz sprawiają, że zakupy stają się jeszcze wygodniejsze. Właściciele sklepów Prestashop, mogą w szybki i wygodny sposób rozbudowywać funkcjonalności swoich witryn. Oprogramowanie dzięki swojej modułowej budowie, umożliwia dodawanie nowych funkcji, bez konieczności przerabiania kodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, sklepy podczas swojej pracy mogą być ciągle rozwijane. Nowe opcje nie muszą być prostymi rozwiązaniami wykorzystywanymi np. do zarządzania banerami, są to również rozbudowane integracje typu z Allegro.

Warto podzielić moduły na dwie kategorie

Moduły części frontowej

Prestashop i moduły występujące na podstronach sklepu.

Widoczne bezpośrednio przez osobę przeglądającą ofertę sklepu, czy realizującą zamówienie. Administrator posiada możliwość zarządzania ustawieniami, które mają wpływ na wygląd i działanie sklepu. Takimi rozwiązaniami może być menu, czy moduł bloga. Oba przedstawiane przykłady są widoczne od strony Klienta i rozbudowują funkcjonalność sklepu. Dużą część modułów stanowią rozwiązania marketingowe, które przedstawiają produkty „okolicznościowe”.

Moduły administracyjne

Zarządzanie sklepem od strony zaplecza sklepu.

Dostępne wyłącznie w panelu administracyjnym. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, najczęściej wspomagają zarządzanie sprzedażą czy produktami. Przykładem takiego rozwiązania może być integracja z hurtownią, która aktualizuje stany magazynowe. Drugim modułem, który można śmiało zaliczyć do tej grupy jest np. system zaawansowanego zarządzania rabatami. W obu przypadkach, efekt działania rozszerzenia nie jest bezpośrednio widoczny przez Klienta.

Moduły szybkich płatności

Szybkie płatności nie są już komfortem dla Klienta, to już standard, który powinniśmy udostępniać. Większość z nas robiąc zakupy nie wyobraża sobie sytuacji, w której nie mamy możliwości natychmiastowego opłacenia zamówienia. Im szybciej sprzedawca otrzyma wpłatę, tym szybciej otrzymamy zakupiony przedmiot – co jest jednym z priorytetów kupujących.

Integracje Prestashop z płatnościami

Na rynku znajdziemy wystarczającą ilość metod płatności, które powinny zadowolić każdego sprzedawcę. Jedną podstawową rzeczą, która łączy wszystkich operatorów jest błyskawiczny przelew środków, to na czym najbardziej nam zależy. Natomiast zasadniczych różnic doszukamy się w systemach naliczania prowizji. Większość operatorów płatności udostępnia transakcje kartą, co będzie sporym ułatwieniem dla Klientów zagranicznych, którzy nie posiadają kont w polskich bankach.

Klienci Prestashop za zamówienia mogą płacić również kartą.

Moduły płatności do Prestashop

Moduł integracji z PayU.

PayU

Ten system chyba jest wszystkim najbardziej znany, a to za sprawą Allegro, które udostępnia ten typ płatności.

Moduł płatny

Integracja sklepu z Przelewy24.

Przelewy24

Marka należąca do Grupy DialCom24, prócz płatności mobilnych oferuje przelewy i przekazy płatnicze.

Moduł płatny

Moduł PayPal dla Prestashop.

PayPal

Płatności amerykańskiej firmy polegają na przekazywaniu wpłat między kontami PayPal, które przypisane są do użytkownika. Charakterystycznym elementem dla tego rodzaju płatności jest adres e-mail, który służy jako odpowiednik numeru konta. Po otrzymaniu płatności, możemy ją przelać na zwykłe konto bankowe. Płatność popularna głównie u Klientów zagranicznych (system posiada przelicznik walut).

Darmowy moduł

Integracja sklepu z DotPay.

DotPay

Firma specjalizująca się w płatnościach e-Commerce, o zasięgu międzynarodowym. W Polsce udostępnia szereg usług, prócz szybkich płatności, obsługę wpłat z dowolnego przelewu, czy przekazy pocztowe.

Moduł płatny

Moduł tPay do sklepu Prestashop.

tPay

Operator tPay może być również znany pod swoją poprzednią nazwą Transferuj.pl. Wygodne i bezpieczne płatności, które oferują również płacenie w BLIK. Aktualnie oferta została wzbogacona o szybkie transakcje bezgotówkowe Google Pay.

Moduł płatny

Moduły płatności Prestashop.

Więcej informacji: Moduły płatności

Integracja sklepu z kurierem

Sklep nie musi generować dużej sprzedaży, aby integracja z kurierem okazała się przydatnym narzędziem. Większość sprzedawców miała styczność z listami przewozowymi, których przygotowanie pochłania sporo czasu i wymaga dużego skupienia. Moduły wysyłek w znaczny sposób zautomatyzują proces przygotowania druczków, wraz z wygenerowaniem zamówienia u kuriera. Szereg dogodnych rozwiązań sprawi, że nadawanie paczek z Prestashop będzie jeszcze łatwiejsze.

Moduły integracji sklepu z kurierem

Integracja z kurierem DHL.

DHL

Firmy z żółtym logo nie trzeba raczej nikomu przedstawiać, jest to globalny lider branży logistycznej.

Moduł płatny

Moduł integracji z kurierem GLS.

GLS

GLS jest jednym z wiodących dostawców w Polsce. Firma dostarcza przesyłki do 41 krajów w Europie i 8 stanów USA.

Moduł płatny

Połączenie z przewoźnikiem DPD.

DPD

Kolejny znany kurier działający na terenie Polski, posiada 32 000 punkty w całej Europie, z czego 2 000 jest u nas w kraju.

Moduł płatny

Integracja Prestashop z paczkomatami.

Paczkomaty Inpost

Odbiór przesyłek w paczkomatach to wygoda dla kupującego, który nie musi umawiać kuriera na konkretną godzinę.

Moduł płatny

Połączenie z Pocztą Polską.

Poczta Polska

Niektórzy Klienci nie ufają prywatnym firmom, dlatego warto udostępniać nadanie wysyłek również Pocztą Polską.

Moduł płatny

Proste nadawanie paczek dzięki integracjom Prestashop.

Więcej informacji: Integracje z kurierem

Integracje Prestashop z porównywarkami

Otwierając sklep chcemy, by nasza oferta dotarła do jak największego grona odbiorców, co jest jednym z czynników zwiększających sprzedaż. Porównywarki są portalami sprzedażowymi łączącymi oferty z różnych sklepów online. Integracja z Prestashop umożliwia wyeksportowanie wybranej grupy (kategorii) produktów, do systemów porównywania. Po zintegrowaniu sklepu z porównywarkami, Klienci będą mogli przeglądać naszą ofertę również na innych portalach sprzedażowych.

Moduły integracji z porównywarkami

Integracja sklepu z Ceneo.

Ceneo.pl

Pod kątem wielkości jest drugim serwisem e-commerce w Polsce. Porównywarka należy do Grupy Allegro i jest jednym z najbardziej rozwiniętych serwisów sprzedażowych.

Moduł płatny

Moduł porównywarki Nokaut.

Nokaut.pl

Serwis sprzedażowy istnieje na rynku od 2006 roku. W ostatnim czasie poczynił spore inwestycje i wciąż się rozwija by dogonić największych rywali.

Moduł płatny

Okazje.info zintegrowane z Prestashop.

Okazje.info

Okazje.info w skład, którego wchodzą 4 portale posiada spory potencjał, miesięcznie generuje odwiedziny na poziomie 6 mln użytkowników.

Moduł płatny

Połączenie ofert sklepu z Skąpiec.pl.

Skapiec.pl

Skąpięc jest jedną z najstarszych porównywarek na naszym rynku. Firma została założona przez dwóch studentów Politechniki Wrocławskiej w 2004 roku.

Moduł płatny

Integracja Prestashop z Radar.wp.pl.

Radar.wp.pl

Porównywarka, która wcześniej funkcjonowała pod nazwą Radar.pl. Portal w swojej bazie posiada aż 4 mln produktów, które pochodzą z 7 tysięcy sklepów.

Moduł płatny

Porównywarki produktów do sklepów Prestashop.

Integracja z portalem aukcyjnym Allegro

Integracja Prestashop z Allegro. Większość Polaków dzięki gigantowi aukcyjnemu poznało smak zakupów online. Podobnie jest ze sprzedawcami, którzy zaczynali swoje przygody w handlu internetowym. Spora grupa przedsiębiorców otwierających sklepy, prowadzi równolegle sprzedaż na Allegro. W tym wypadku narzędzie integracji wydaje się być niezbędne. Sama synchronizacja stanów magazynowych, jest kluczem do „pogodzenia” sprzedaży z dwóch źródeł. Oczywiście możemy skorzystać z wielu innych opcji ułatwiających zarządzanie sprzedażą, czy magazynem. Warto wspomnieć o możliwości importowania i eksportowania bazy produktów, co skraca czas na wprowadzanie treści. Moduł płatny.

Integracja Prestashop z hurtownią

Dla osób prowadzących sprzedaż na zasadach Dropshipping, moduł integracji z hurtownią jest na liście obowiązkowych funkcjonalności. Synchronizacja sprawdzi się również przy standardowej formie sprzedaży, w przypadku gdy chcemy importować produkty do naszego sklepu, bądź aktualizować stany magazynowe. Moduł płatny.

Prestashop - projektowanie sklepów, wdrożenia Wordpress © copyright 2018 by www.selljus.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.
Do góry