Najczęściej spotykanymi formami dostawy towaru są: kurier, poczta, paczkomat czy odbiór osobisty Klienta. Konfigurator sposobów wysyłki daje dużą swobodę wprowadzenia indywidualnych ustawień, które sprostają potrzebom nawet tych bardziej wymagających.

Dowolna ilość kurierów

Dowolna ilość kurierów

Większość małych firm podpisuje umowę z jedną firmą kurierską, co nie stanowi zazwyczaj przeszkód w organizacji sposobów dostaw. W przypadku działalności, w której sytuacja wymaga obsługi większej ilości przewoźników (wysyłki zagraniczne, gabaryty towaru) możemy utworzyć własnych kurierów, którzy będą obsługiwać zamówienia w określonych cenach, gabarytach czy przynależności do danego kraju.

Przedziały wagowe i cenowe

Każdy z utworzonych kurierów może posiadać dowolne cenniki, które naliczane są przy odpowiednich wagach koszyka oraz na podstawie docelowego miejsca wysyłki. Przedziały kilogramowe, do których przypisujemy odpowiednie kwoty możemy konfigurować w dowolnych odstępach wagowych. Ze względu na dość spore różnice cenowe między tradycyjnymi paczkami i tymi wysoko gabarytowymi pojawia się jeszcze opcja umożliwiająca ograniczenie wymiarów dla konkretnego przewoźnika. Dość popularne w ostatnim czasie stały się darmowe dostawy towaru za zakupy powyżej określonej kwoty, co znajduje swoje zastosowanie również w sklepach Prestashop, które posiadają tego typu opcję.